Zrod 1.ročníku

S nápadem uspořádat v Nymburce folkový festival přišel Jaroslav Kříž a Tomáš Březina, naštěstí vše neskončilo jen u „smělých plánů“ a tak se v sobotu 17. května 2008 mohl uskutečnil první ročník festivalu „Ve stínu vodárenské věže“.

Díky nabitému programu se nymburskému publiku představili nejen interpreti a skupiny z blízkého okolí (Lážo Plážo, Surikhata trio, Stanislav Haláček, Pavel Den Šittler, Lukáš Zíta, Hudbanda a další), ale i hvězda folkové a country scény – František Nedvěd s kapelou.

Druhý ročník festivalu proběhl v sobotu 30.5.2009, představil jedenáct skupin a interpetů. Poprvé se na festivalu představil i zahraniční účinkující – bluesový zpěvák a kytarista Justin Lavash. Závěrečné vystoupení Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem se stalo bezesporu vrcholem celého festivalového dne.

Tisk napsal

Sousedský festival ve stínu Vodárny

Nymburk – Ve stínu vodárenské věže. Tak se jmenoval folkový festival, který měl svou premiéru v sobotu v parku u vodárny.

Malebné prostředí přilákalo nakonec na tři sta diváků. „Ti se přišli podívat hlavně na vrchol celé akce, kterým se stal František Nedvěd se svou skupinou,“ řekl jeden z organizátorů Jaroslav Kříž. Ten přiznal, že by byl rád, kdyby se tento festival stal tradicí. „Mám na něj samé pozitivní ohlasy, přišlo se podívat hodně lidí, co tu v ulici a jejím okolí žijí,“ dodal Kříž. Opravdu jako pohodová sousedská setkání někdy vypadal klidný festival ve stínu dominantní vodárny.
Nymburský deník, 19. 5. 2008

Plakáty jednotlivých ročníků